IMGW wydał długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na cztery miesiące do przodu. Wynika z niej, że będziemy zmuszeni długo poczekać na pierwsze oznaki prawdziwej zimy. Instytut nie ma też dobrych wiadomości dla osób, które liczą w tym roku na białe święta. W grudniu, co prawda możemy liczyć na większe opady, niż norma wieloletnia z 1991-2020 roku, ale wysokie temperatury spowodują, że będzie mokro, a nie biało. Zobaczcie, kiedy możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu i co eksperci z IMGW prognozują tej zimy. Szczegóły poniżej.
Zima 2022. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?
Na przyjście zimy będziemy zmuszeni poczekać aż do końca listopada. Właśnie na przełomie dwóch ostatnich miesięcy 2022 roku możemy spodziewać się opadów śniegu. Jak prognozuje IMGW, opady jakie mają przejść przez Polskę w grudniu, będą większe we wszystkich regionach Polski, niż norma wieloletnia.
Zima 2022. Październik – prognoza pogody IMGW
Według IMGW w październiku średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Za to suma opadów na północnym-zachodzie najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej, a na południowym wschodzie poniżej normy. W pozostałej części kraju suma opadów powinna mieścić się w normie.
Zima 2022. Listopad – prognoza pogody IMGW
Co w listopadzie? Zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinny kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Jednak nie w całej Polsce. Na północy kraju, suma opadów będzie powyżej normy.
Zima 2022. Grudzień – prognoza pogody IMGW
IMGW nie ma dobrych wiadomości dla miłośników białych świąt. W grudniu możemy liczyć zarówno na opady powyżej wieloletniej normy z lat 1991-2020, ale i na wyższe temperatury. Dlatego jeżeli nawet spadnie śnieg, to przez wysokie temperatury nie utrzyma się on długo.
Zima 2022. Styczeń – prognoza pogody IMGW
Krajobraz będzie miał szanse zabielić się na dłużej w styczniu. To dlatego, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej. Jest to doskonała wiadomość dla osób, które właśnie w styczniu rozpoczną ferie zimowe, a także szansa na to, że luty również będzie zimowy.
Surowa zima i wzrost kosztów ogrzewania coraz bardziej frustrują społeczeństwo.
Posłuchaj co myślą ludzie o zapewnieniach rządzących w podcaście "Co ludzie powiedzą".
Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.