PODKARPACKIE: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przedłużony do końca września!

i

Autor: Pixabay.com

Jest więcej czasu na wypełnienie Spisu Powszechnego! Termin przedłużony do końca września!

2021-04-16 12:35

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przedłużony do końca września, tym samym mieszkańcy Podkarpacia będą mieli więcej czasu na wypełnienie ankiety. Tam, przypomnijmy, należy odpowiedzieć na pytania dotyczące miejsca i warunków mieszkaniowych oraz cech demograficznych, m.in. płci, miejsca urodzenia, wyznania czy narodowości. Jak się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań miał trwać do końca czerwca tego roku. Jednak jak już wiadomo został przedłużony do końca września. Hasło przewodnie tegorocznego Spisu Powszechnego brzmi „Liczymy się dla Polski”. Jednym z jego głównych celów jest pokazanie, jak pod danym kątem, co dziesięć lat, zmienia się obraz polskiego społeczeństwa.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Jak się spisać?

Podstawową formą spisu jest samospis internetowy, którego można dokonać przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie spis.gov.pl. Formularz  skonstruowany jest tak, że przejście do kolejnego pytania uzależnione jest od odpowiedzi na udzielone wcześniej pytanie - stąd też liczba pytań, na które respondenci będą odpowiadać, może być różna.

Samospisu można dokonać w domu, jednak z myślą o tych, którzy mogą mieć z tym problem, Urząd Statystyczny w Rzeszowie przygotował specjalne stanowiska, w których urzędnicy pomogą wypełnić formularz. Mieszkańcy stolicy regionu takie stanowisko znajdą przy ul. Sobieskiego 10, w oddziale w Krośnie na ul. Bieszczadzkiej 5, w oddziale w Przemyślu na ul. Katedralnej, zaś w Tarnobrzegu przy ul. Wyspiańskiego 12.

Co warto zaznaczyć, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w myśl ustawy o statystyce publicznej jest obowiązkowy. Jego niedopełnienie może skutkować nałożeniem grzywny.

Drogowskazy: o tym czy tradycja, religia i obyczaje nas ograniczają? TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?