Zakaz spożywania wody w Jarosławiu. Skażenie wodociągu bakterią E. coli
Mieszkańcy podkarpackiego Jarosławia muszą uważać na wodę w kranach. Jak się okazuje, w części miasta doszło do skażenia wody. Wykryło je Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w Jarosławiu. Jak przekazał Urząd Miasta, w jarosławskiej wodzie wykryto bakterie coli. Równocześnie magistrat wydał ostrzeżenie dla mieszkańców. Woda w mieście nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu. Urząd Miasta zorganizował beczkowozy, które obecnie zaopatrują mieszkańców w wodę.
Przypomnijmy, że w poniedziałek 14 października przed godziną 16:00 Urząd Miasta Jarosławia w swoich mediach społecznościowych opublikowało komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego "w sprawie braku przydatności wody do spożycia".
Miasto Jarosław informuje, że od godziny 18:00 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozstawiło beczkowozy, w których mieszkańcy mogą otrzymać wodę zdatną do spożycia po przegotowaniu.
"Wczoraj otrzymaliśmy sprawozdanie z badań wody wykonane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu, przez wewnętrzne laboratorium wodociągowe. Wczoraj wydaliśmy decyzję o braku przydatności wody do spożycia. Wydaliśmy decyzję tylko dla części wodociągów o braku przydatności"
- mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, mgr inż. Jadwiga Marycka-Legeny.
"Komunikat obowiązuje do momentu wydania decyzji o przydatności, a nastąpi to po wykonaniu przez wodociągi działań naprawczych, zidentyfikowaniu źródła problemu, przechlorowaniu sieci i przedłożeniu nam pozytywnych wyników badań"
- dodaje.
Zakaz spożycia wody obowiązuje również w Muninie oraz Kidałowicach.
Punkty dostępu wody z beczkowozów w Jarosławiu
Gdzie dokładnie zlokalizowane zostały punkty poboru wody z beczkowozów w Jarosławiu? Miasto zapewniło ich w sumie 10. Beczkowozy znajdują się:
- przy skrzyżowaniu ulic Kruhel Pełkiński i Dolnoleżajska;
- na parkingu przy Szkoła Podstawowa nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu;
- na ul. Stawki - przystanek autobusowy
- na ul. Misztale - teren przy sklepie;
- przy skrzyżowaniu ulic Flisacka i Długosza;
- na os. Pułaskiego - parking;
- na ul. Skarbowskiego;
- przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Poniatowskiego;
- przy skrzyżowanie ulic Nartowskiej i Reymonta;
- na os. Jagiellonów - parking.
Ulucz - jedna z najstarszych wsi na Podkarpaciu
Zobacz naszą galerie!
Polecany artykuł: