
Najciekawsze atrakcje w Rzeszowie według serwisu GoWork.pl

Rzeszowskie piwnice
"Działalność kulturalna prowadzona jest w czterech Strefach:
- Strefa A. Skwer Kultury – usytuowana na płycie rzeszowskiego Rynku;
- Strefa B. Przestrzeń wielofunkcyjna – usytuowana na poziomie -1, bezpośrednio pod Skwerem Kultury;
- Strefa C. Rzeszowskie Piwnice – przebiegająca przez podziemne pomieszczenia piwnic i korytarzy – położonych pod powierzchnią Rynku;
- Strefa D. Virtual Lab – przestrzenie warsztatowe – usytuowane w pobliżu wyjścia z Rzeszowskich Piwnic."
Źródło: GoWork.pl

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego
"Oryginalne przejście i jedyna taka w Europie kładka dla pieszych z łagodnymi podjazdami i dwoma windami. Znajduje się nad skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Bardzo interesujący punkt na mapie Rzeszowa".
Źródło: GoWork.pl

Ratusz
"Został zbudowany na polecenie Mikołaja Spytka Ligęzy przed rokiem 1591. Nie jest to jednak pierwszy ratusz w Rzeszowie. Tamten istniał już w wieku XIV, co poświadcza akt lokacyjny miasta z 1427 roku wystawiony przez Piotra Lunaka z Wiśnicza i Stoigniewa z Szumska. Czytamy w nim, że w owym czasie w ratuszu, który posiadał także piwnice, sprzedawano wino i miód. Jego dalsze dzieje nie są znane. Prawdopodobnie podczas walk z najeźdźcami i w pożarach miasta stopniowo ulegał zniszczeniu".
Źródło: GoWork.pl

Letni Pałac Lubomirskich
"Został wzniesiony na przełomie XVII i XVIII w. przez Tylmana z Gameren, rozbudowany w połowie XVIII w. przez K.H. Wiedemanna, a następnie przebudowany w roku 1904. Dawna letnia rezydencja Lubomirskich, odnowiona w latach 1981-1985. Obecnie mieści siedzibę Okręgowej Izby Lekarskiej".
Źródło: GoWork.pl

Rynek
"Znajduje się w centrum rzeszowskiej Starówki i ma kształt nierównomiernego czworoboku o wymiarach około 100 x 50 m. Jego obecny kształt i otoczenie odbiegają nieco od pierwotnego wyglądu. Jest teraz znacznie większy i od zachodu nie posiada już niestety zabudowy".
Źródło: GoWork.pl

Zamek Lubomirskich
"Budowę zamku rozpoczął pod koniec XVI w. ówczesny właściciel Rzeszowa – Mikołaj Spytek Ligęza. W drugiej poł. XVII w. Lubomirscy rozbudowali i otoczyli zamek kamiennym murem obronnym z bastionami i fosą, która w razie potrzeby wypełniana była wodą ze stawów otaczających zamek. Obecnie u jego (i Pałacu Letniego) podnóży znajduje się fontanna multimedialna, a dokładnie kompleks fontann, których strumienie wody tańczą w rytm muzyki oraz ekran wodny, na którym wyświetlane są prezentacje filmowe i laserowe".
Źródło: GoWork.pl

Muzeum Dobranocek
"Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to jedyne tego typu miejsce w Polsce, posiadające unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. W zbiorach znajdują się niesamowite eksponaty z realizacji filmów animowanych, np. bezcenne, oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy i folie animacyjne".
Źródło: GoWork.pl