Wyniki

i

Autor: M.W.

Edukacja

Egzamin ósmoklasisty 2023. Są wstępne wyniki na Podkarpaciu

2023-07-04 9:58

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poszło uczniom z Podkarpacia? Okazuje się, że całkiem nieźle! W województwie podkarpackich odnotowano wyższą średnią z języka polskiego i matematyki niż średnia krajowa. Jak wygląda to w porównaniu z innymi przedmiotami? Czy ósmoklasiści z Podkarpacia też wypadli dobrze na tle kraju?

Spis treści

  1. Wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023
  2. Wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 na Podkarpaciu
  3. Egzamin ósmoklasisty pisali też uczniowie z Ukrainy

Wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023

CKE przekazała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty w poniedziałek 3 lipca. Wyniki z nich, że uczniom z całej Polski najwięcej trudu przyniósł test z matematyki i języka niemieckiego. Właśnie z tych egzaminów średnia krajowa wynosi najmniej bo 53 proc. Uczniowie świetnie poradzili sobie z innymi językami obcymi: francuski – 82 procent, hiszpański – 69 procent, włoski – 69 procent, rosyjski – 68 procent. Ósmoklasiści w całym kraju poradzili sobie z językiem polskim na poziomie – 66 procent. Jak na tle wyników krajowych wypadli uczniowie z Podkarpacia?

CZYTAJ TAKŻE: Będzie więcej miejsc w podkarpackich przedszkolach? Są na to pieniądze!

Wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 na Podkarpaciu

Ósmoklasiści z Podkarpacia na tle kraju wypadli całkiem nieźle. To dlatego, że podkarpaccy uczniowie mają wyższą średnią procentową z języka polskiego – 68 procent, a także z matematyki – 56 procent. Nieco gorzej niż uczniowie z całego kraju, poradzili sobie z językiem angielskim – 65 procent, a także z językiem niemieckim – 66 procent.

Egzamin ósmoklasisty pisali też uczniowie z Ukrainy

Egzamin ósmoklasisty w głównym terminie odbył się w dniach 23-25 maja. Przystąpiło do niego ok. 510,4 tys. uczniów, w tym ok. 13,8 tys. uczniów z Ukrainy. Średni wynik z egzaminu z języka polskiego uzyskany przez uczniów z Ukrainy to 45 proc., z matematyki – 37 proc., z języka angielskiego – 46 proc., z języka rosyjskiego – 90 proc

ZOBACZ: Islandia rowerem – charytatywna inicjatywa rzeszowskiego policjanta

Targi staroci w Rzeszowie przyciągnęły tłumy