Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. Udział jest obowiązkowy!

i

Autor: Niek Verlaan

Dziś na nowo ruszył Spis Powszechny 2021! Kto może spodziewać się telefonu? O co będą pytać?

2021-11-12 15:22

Spis Powszechny jak się okazuje nadal trwa. GUS obecnie zlicza dane i tworzy statystki, które zaprezentuje nam w styczniu. Dokładnie od dzisiaj, 12 listopada rozpocznie się kolejne badanie! Pamiętajmy, że udział w listopadowym badaniu jest obowiązkowy! Rachmistrzowie będą no nas dzwonić? W jakim celu? O co będą pytać?

Spis Powszechny 2021 wrócił na nowo w listopadzie. Mimo jego zakończenia we wrześniu Główny Urząd Statystyczny postanowił przeprowadzić kolejne badanie. Te potrwa od 12 do 24 listopada. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy, jak podaje GUS: jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci). Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88, a dane zostaną zarejestrowane w specjalnie przygotowanej aplikacji. Udział w badaniu jest obowiązkowy! Po co będą dzwonić rachmistrzowie? Jaki jest cel badania w listopadzie?

Spis treści

  1. Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. O co będą pytać?
  2. Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. Udział jest obowiązkowy!

CZYTAJ TAKŻE: Bon energetyczny od rządu. Czym jest? Kto może go otrzymać?

Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. O co będą pytać?

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jak podaje GUS, cele badania jest: ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. Udział jest obowiązkowy!

Pamiętajmy, że Spis Powszechny 2021 był okazją dla oszustów. Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99. Podobnie, jak w trakcie Spisu Powszechnego, ankieterzy nie będą pytać o"

  • zarobki
  • numer karty
  • PIN
  • majątek

Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl . Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Świąteczny jarmark w Bydgoszczy rośnie w oczach. Trwają przygotowania
Sonda
Czy zdążyłeś się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym?