Cyrk jest śmieszny, ale nie dla zwierząt. W niedzielę pikieta przed cyrkiem w Rzeszowie

i

Autor: pixabay

"Cyrk jest śmieszny, ale nie dla zwierząt". W niedzielę pikieta przed cyrkiem w Rzeszowie

2021-08-03 15:12

Będą protestowali przed cyrkiem ze zwierzętami. To rzeszowscy wolontariusze z lokalnej grupy „Viva”. Ci już w najbliższą niedzielę (8 sierpnia) o godz. 15.30 zbiorą się przed kasami cyrku, na placu obok stadionu Resovia w Rzeszowie. Ale do protestu mogą przyłączyć się wszyscy, którym nie jest obojętny los zwierząt.

Około 20 wolontariuszy po raz kolejny zaprotestuje przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach.

W czasie pikiety miłośnicy zwierząt będą odczytywać metody tresury, a w rękach trzymać będą transparenty z różnymi hasłami takimi jak: „Cyrk jest śmieszny, nie dla zwierząt”, „Dlaczego płacisz za moje cierpienie”, „Zwierzę w cyrku cierpi. Bierność to współudział”. To wszystko po to, aby zwrócić uwagę mieszkańców Rzeszowa na to, co dzieje się w cyrkach ze zwierzętami.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: „Gramy dla Nalepy” także w sieci! W tym roku muzyczna akcja w internecie i w plenerze!

A jaki jest ich los?

- Zwierzęta w cyrkach całe swoje życie spędzają w stalowych klatach, opuszczają je tylko na czas występów. W upale, przewożone są z miejsca na miejsce, w ciasnych naczepach. Wiadomo, że standardową techniką szkolenia zwierząt jest stosowanie kar cielesnych. Nikt bowiem nie zmusiłby dzikiego zwierzęcia, by wykonywało jakieś dziwne sztuczki, które nie mają nic wspólnego z ich naturalnymi zachowaniami. Co więcej, taki cyrk z udziałem zwierząt pozbawiony jest walorów edukacyjnych. Uczy dzieci jedynie przedmiotowego stosunku do zwierząt, bo pokazuje się najmłodszym zwierzęta zniewolone, zachowujące się wbrew własnej naturze, złamane psychiczne i ośmieszone - mówi Barbara Łukasz z Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt „Viva”.

Niedzielna pikieta przed cyrkiem w Rzeszowie rozpocznie się o godzinie 15.30 i zakończy się około godziny 16.00. Jak dodają organizatorzy - Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt – czytamy na utworzonym na Facebooku wydarzeniu „Protest pod cyrkiem Arena”.

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!
Sonda
Czy lubisz chodzić do zoo?