BIESZCZADY: Spory ruch na szlakach. Polacy chętnie wybierają na wypocznek podkarpackie góry [WIDEO, FOTO]

2020-09-15 8:45 wk

Zatłoczone parkingi i spory ruch na szlakach- tak wygląda koniec lata w Bieszczadach. Na Podkarpacie ciągną turyści z różnych stron Polski. Na parkingach zobaczyć można rejestracje zarówno z Rzeszowa i Krosna, jak również z Warszawy czy Gdańska.

Wakacyjna frekwencja na szlakach

Według danych Bieszczadzkiego Parku Narodowego już w wakacje pojawiło się w górach wielu turystów. Od lipca do sierpnia odwiedziło je ponad 373 tysiące turystów! Tylko w sierpniu na szlaki weszło niemal 207 tysięcy osób- to w porównaniu z ubiegłym rokiem o 30% więcej.

Rejestrator ruchu na Tarnicy odnotował zaś 54,5 tysiąca osób. W porównaniu z wakacjami 2019 o 37% zwiększył się również ruch samochodowy. Aut na wszystkich wjazdach do Parku odnotowano ponad 192 tysiące.

Sporo samochodów było też w ostatni weekend. Na parkingach zobaczyć można rejestracje zarówno z Rzeszowa i Krosna, jak również z Warszawy czy Gdańska. Ruch był także na szlakach- turyści chętnie wybierali trasę w kierunku Połoniny Caryńskiej, Tarnicy oraz Małej i Wielkiej Rawki.

Wyjście na Dział

Przypominamy również, że otwarte jest też przejście z Przełęczy Wyżnej na Dział. Oznaczony jest kolorem żółtym i prowadzi zalesionym, łagodnym zboczem do wiaty w części szczytowej Działu. Tam łączy się ze szlakiem zielonym.

Wyruszyć można stamtąd zarówno w stronę Małej Rawki, jak również zejść nim do Wetliny. Czas jego przejścia to niewiele ponad godzina. Wejście na szlak zlokalizowane zostało po prawej stronie parkingu w Przełęczy Wyżnej. Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego parku Narodowego w Lutowiskach.

Zobacz jak teraz wyglądają Bieszczady!

Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o diecie na obniżenie cholesterolu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.