Aż 563 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 17 osób! [RAPORT, OGNISKA]

2020-10-16 11:14 Sylwia Indycka-Rosół
Coraz więcej chorych
Autor: Pixabay

Od 17 października Rzeszów znajdzie się w strefie czerwonej, a wraz z nią pojawią się nowe obostrzenia. To dlatego, że zakażonych koronawirusem stale przybywa. Najnowszy raport może przyprawić o ból głowy. W których szkołach w regionie jest nauka zdalna? Gdzie są ogniska COVID-19?

Koronawirus na Podkarpaciu

563 - tyle nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. To osoby z powiatów:

 • 8 osób – bieszczadzki
 • 21 osób – brzozowski
 • 42 osoby – dębicki
 • 27 osób – jarosławski
 • 12 osób – jasielski
 • 22 osoby – kolbuszowski
 • 12 osób – miasto Krosno
 • 35 osób – krośnieński
 • 24 osoby – leski
 • 12 osób – leżajski
 • 8 osób – lubaczowski
 • 14 osób – łańcucki
 • 56 osób – mielecki
 • 15 osób – niżański
 • 7 osób – miasto Przemyśl
 • 12 osób – przemyski
 • 41 osób – przeworski
 • 34 osoby – ropczycko-sędziszowski
 • 44 osoby – miasto Rzeszów
 • 24 osoby – rzeszowski
 • 55 osób – sanocki
 • 6 osób – stalowowolski
 • 17 osób – strzyżowski
 • 7 osób – miasto Tarnobrzeg
 • 8 osób – tarnobrzeski

Na Podkarpaciu od 6 do 16 października z powodu COVID-19 zmarło aż 17 osób! To:

- 5 kobiet – z powiatu brzozowskiego (98), jarosławskiego (85), leżajskiego (66), mieleckiego (81) i stalowowolskiego (87),- 12 mężczyzn – z powiatu brzozowskiego (71, 69), dębickiego (65, 48), krośnieńskiego (75, 89), leskiego (83), łańcuckiego (67, 72, 82), ropczycko-sędziszowskiego (83) i strzyżowskiego (64).

Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Aktualne ogniska koronawirusa na Pokarpaciu są następujące:

Powiat bieszczadzki

Szpital Ogólny w Ustrzykach Dolnych -w wyniku przeprowadzonych badań w ognisku potwierdzono wynik dodatni u 4 osób z personelu medycznego. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych - do dnia 14 października potwierdzono wynik dodatni u 9 osób w tym 8 pracowników i 1 osoby z kontaktu. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Powiat dębickiDom Pomocy w Wolicy – łącznie potwierdzono 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 2 pensjonariuszy oraz u 7 osób z personelu medycznego.

Powiat jarosławskiCentrum Opieki Medycznej w Jarosławiu – aktualizacja na dzień 14 października potwierdzono łącznie 89 wyników dodatnich w tym u 49 pacjentów i 38 osób personelu medycznego i 2 osoby z kontaktu Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

miasto Krosno, powiat krośnieńskiCentrum Dializ Frasenius Krosno –łącznie w ognisku potwierdzono 10 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 3 osób z personelu medycznego oraz 7 pacjentów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.Uzdrowisko Rymanów Zdrój, Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej – w wyniku przeprowadzonych badań łącznie uzyskano 10 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV- 2 w tym u 1 pacjenta oraz u 8 osób z personelu medycznego.

Powiat leskiSzpital Powiatowy w Lesku – w wyniku przeprowadzonych badań potwierdzono wynik dodatni u 23 osób w tym u 20 pracowników oraz 3 pacjentów.Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Powiat lubaczowski Fabryka mebli Black Red White w Dachnowie – w ognisku potwierdzono łącznie 8 wyników potwierdzonych w tym: u 7 pracowników (w tym 2 osoby z powiatu biłgorajskiego) i 1 osoby z kontaktu. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Powiat mieleckiDPS Mielec – w wyniku badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 16 wyników dodatnich w tym 10 u personelu i 6 pacjentów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.FRONERII Sp.zo. w Mielcu – w wyniku przeprowadzonych badań potwierdzono 22 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2 pracowników zakładu. Podjęto współpracę z właścicielami zakładu w zakresie wdrożenia odpowiednich procedur postępowania. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Powiat przemyski NZOZ DIAVERUM w Przemyślu aktualizacja na dzień 15 października w ognisku potwierdzono 70 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 39 pacjentów oraz 26 osób z personelu medycznego i 5 osób z kontaktu. Podjęto następujące działania:- oddział nefrologii zamknięty, stacja dializ przyjmuje pacjentów z zachowaniem odpowiednich procedur i reżimu sanitarnego. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Powiat ropczycko-sędziszowskiSzpital Powiatowy w Sędziszowie Małopolskim , Oddział wewnętrzny – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 8 osób z personelu medycznego oraz 1 pacjenta W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, trwają badania pacjentów i personelu medycznego. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Miasto Rzeszów i powiat rzeszowskiOgnisko Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2: aktualizacja danych na 15 października - łącznie potwierdzono wynik dodatni u 72 osób. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. Ognisko Szpital MSWiA aktualizacja na dzień 15 października - łącznie potwierdzono 15 wyników dodatnich w tym 10 pacjentów i 5 osób z personelu - wstrzymano przyjęcia w placówce, trwa dochodzenie epidemiologiczne. Szpital Miejski w Rzeszowie – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 27 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 .

Powiat sanockiSPZOZ w Sanoku Oddział Chirurgiczny– w wyniku przeprowadzonych badań łącznie uzyskano 13 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 4 pacjentów oraz u 9 osób z personelu medycznego. Trwają badania pacjentów i personelu medycznego. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Powiat stalowowolskiPowiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej, Oddział Psychiatryczny –w ognisku łącznie potwierdzono 33 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 Oddział został zamknięty, wstrzymano przyjęcia i wypisy, personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną, trwają badania pacjentów i personelu medycznego. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Koronawirus w szkołach na Podkarpaciu

Na terenie województwa podkarpackiego na dzień 15 października br. w 130 placówkach obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Posłuchajcie o dramatycznej sytuacji w branży gastronomicznej w czasie pandemii koronawirusa
Targi Antycovidowe w Expo Kraków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.