Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa Inwestycja ma powstać przed końcem lipca; Pixabay/Pexels
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Miasto uznało, że bieganie po asfalcie nie jest wygodne, stąd pomysł na bieżnię. Inwestycja ma być oddana już podczas wakacji. 

Na rzeszowskich bulwarach biegaczy spotkać nie trudno. Wiadomo jednak, że bieganie po twardej nawierzchni nie jest wygodne i niekorzystnie wpływa na stawy, dlatego miasto postanowiło przygotować plenerową bieżnię:

- Rzeczywiście, taka bieżnia jest w planach. Chcemy, by miała około 300 metrów długości i biegła wzdłuż Wisłoka do mostku na potoku Rudka - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta. 

To nie jedyne zmiany. Na bulwarach ma też pojawić się nowa ścieżka rowerowa, a główne założenie to oddzielenie ruchu pieszego od tego rowerowego.

Miasto chce, by inwestycje zostały ukończone w lipcu. Koszt to około milion złotych. 

Zobacz też: Tadeusz Ferenc chce nagrody dla kierowcy MPK. Powód? Zaczekał na matkę z dzieckiem

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy