Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa Inwestycja ma powstać przed końcem lipca; Pixabay/Pexels
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Miasto uznało, że bieganie po asfalcie nie jest wygodne, stąd pomysł na bieżnię. Inwestycja ma być oddana już podczas wakacji. 

Na rzeszowskich bulwarach biegaczy spotkać nie trudno. Wiadomo jednak, że bieganie po twardej nawierzchni nie jest wygodne i niekorzystnie wpływa na stawy, dlatego miasto postanowiło przygotować plenerową bieżnię:

- Rzeczywiście, taka bieżnia jest w planach. Chcemy, by miała około 300 metrów długości i biegła wzdłuż Wisłoka do mostku na potoku Rudka - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta. 

To nie jedyne zmiany. Na bulwarach ma też pojawić się nowa ścieżka rowerowa, a główne założenie to oddzielenie ruchu pieszego od tego rowerowego.

Miasto chce, by inwestycje zostały ukończone w lipcu. Koszt to około milion złotych. 

Zobacz też: Tadeusz Ferenc chce nagrody dla kierowcy MPK. Powód? Zaczekał na matkę z dzieckiem

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

37 min
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

1 godz. 34 min.
Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów Lany Del Rey. W popularnej aplikacji pojawił się filtr z nową piosenką gwiazdy!

1 godz. 47 min.
Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 to szybkie samochody, piękne kobiety i oczywiście znakomita muzyka! Jakie piosenki są w Szybkich i wściekłych 8? Szczegóły ścieżki dźwiękowej poznacie na ESKA.pl

2 godz. 38 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy