Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa Inwestycja ma powstać przed końcem lipca; Pixabay/Pexels
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Dobre wieści dla miłośników biegania. Nad Wisłokiem powstanie bieżnia plenerowa

Miasto uznało, że bieganie po asfalcie nie jest wygodne, stąd pomysł na bieżnię. Inwestycja ma być oddana już podczas wakacji. 

Na rzeszowskich bulwarach biegaczy spotkać nie trudno. Wiadomo jednak, że bieganie po twardej nawierzchni nie jest wygodne i niekorzystnie wpływa na stawy, dlatego miasto postanowiło przygotować plenerową bieżnię:

- Rzeczywiście, taka bieżnia jest w planach. Chcemy, by miała około 300 metrów długości i biegła wzdłuż Wisłoka do mostku na potoku Rudka - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta. 

To nie jedyne zmiany. Na bulwarach ma też pojawić się nowa ścieżka rowerowa, a główne założenie to oddzielenie ruchu pieszego od tego rowerowego.

Miasto chce, by inwestycje zostały ukończone w lipcu. Koszt to około milion złotych. 

Zobacz też: Tadeusz Ferenc chce nagrody dla kierowcy MPK. Powód? Zaczekał na matkę z dzieckiem

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kot w butach - konkurs w Radiu ESKA z Olą Kot i New Balance

Kot w butach - konkurs w Radiu ESKA z Olą Kot i New Balance

Wygraj buty New Balaodgance w konkursie z Olą Kot w Radiu ESKA. Dowiedz się jak to zrobić. Słuchaj Radia ESKA, rozwiąż zagadkę Oli Kot i zgarnij buty New Balance.

1 godz. 34 min.
SMS Wichura - jaki numer sms pomocy Caritas dla poszkodowanych?

SMS Wichura - jaki numer sms pomocy Caritas dla poszkodowanych?

Jaki jest numer pomocy dla ofiar wichury jaki ogłosiły Caritas Polska i TVP? Jeżeli byliście widzami koncertu charytatywnego Gwiazdy Letniego Nieba 19.08.2017 na pewno znacie już ten numer, ale jeżeli chcecie wiedzieć, pod jaki numer wysłać sms, żeby pomóc ofiarom wichury w Polsce - sprawdźcie szczegóły poniżej.

20 sierpnia 2017, 21:03
Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017 - kabarety trzeciego, ostatniego dnia imprezy nie będą pokazywane przez TVN. Gdzie więc oglądać kabarety Top of the top 20.08 online i w TV?

20 sierpnia 2017, 19:25
Uniwersjada 2017: transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Uniwersjada 2017: transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Uniwersjada letnia 2017 odbędzie się w dniach 19-30 sierpnia w stolicy Tajwanu Tajpej. Gdzie oglądać w TV i ONLINE polskich reprezentantów? Będzie transmisja z tego wydarzenia? Sprawdzamy na ESKA.pl.

20 sierpnia 2017, 19:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy