Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO] W Rzeszowie będą rowery elektryczne; Pixabay/markusspiske
Ilustracja do artykułu Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO]

Rowerzyści chcieliby rowerów IV generacji. Na to jednak teraz nie ma pieniędzy. Będzie za to inne rozwiązanie.

O tym, że rowery miejskie w Rzeszowie nie działają tak, jak powinny mówi się od dawna. Staje są ustawione w miejscach często oddalonych od bloków mieszkalnych, a oferowany sprzęt, delikatnie mówiąc, mocno wysłużony. 

Mieszkańcy Rzeszowa biorą sprawy w swoje ręce i proponują montaż rowerów IV generacji, które zastąpią miejskie jednoślady. Rowery te nie potrzebują stacji obsługi, a korzystać z nich można dzięki specjalnej aplikacji. Takie rozwiązanie zastosowano na przykład w Krakowie.

Takie rowery są tańsze w obsłudze, ale droższe w zakupie. Władzom Rzeszowa w tej chwili brakuje pieniędzy na taką inwestycję, co nie znaczy, że w tej sprawie nic się nie zmieni. Już niedługo w życie wejdzie projekt e-mobility, dzięki którym w mieście pojawią rowery elektryczne. O szczegółach z Marią Kurowską, wicemarszałkiem województwa, rozmawiał reporter radiowej ESKI, Andrzej Zasadni:


Elektryczne rowery będzie można wypożyczyć podobnie jak „rower miejski”.

Zobacz też: Baseny i kąpieliska w Rzeszowie i okolicy: Gdzie można się ochłodzić? [TOP 8]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy