Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO] W Rzeszowie będą rowery elektryczne; Pixabay/markusspiske
Ilustracja do artykułu Rowery elektryczne zamiast rowerów miejskich w Rzeszowie [AUDIO]

Rowerzyści chcieliby rowerów IV generacji. Na to jednak teraz nie ma pieniędzy. Będzie za to inne rozwiązanie.

O tym, że rowery miejskie w Rzeszowie nie działają tak, jak powinny mówi się od dawna. Staje są ustawione w miejscach często oddalonych od bloków mieszkalnych, a oferowany sprzęt, delikatnie mówiąc, mocno wysłużony. 

Mieszkańcy Rzeszowa biorą sprawy w swoje ręce i proponują montaż rowerów IV generacji, które zastąpią miejskie jednoślady. Rowery te nie potrzebują stacji obsługi, a korzystać z nich można dzięki specjalnej aplikacji. Takie rozwiązanie zastosowano na przykład w Krakowie.

Takie rowery są tańsze w obsłudze, ale droższe w zakupie. Władzom Rzeszowa w tej chwili brakuje pieniędzy na taką inwestycję, co nie znaczy, że w tej sprawie nic się nie zmieni. Już niedługo w życie wejdzie projekt e-mobility, dzięki którym w mieście pojawią rowery elektryczne. O szczegółach z Marią Kurowską, wicemarszałkiem województwa, rozmawiał reporter radiowej ESKI, Andrzej Zasadni:


Elektryczne rowery będzie można wypożyczyć podobnie jak „rower miejski”.

Zobacz też: Baseny i kąpieliska w Rzeszowie i okolicy: Gdzie można się ochłodzić? [TOP 8]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy