Mateusz Kolano z Rzeszowa obronił tytuł Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie

Zdjęcie z artykułu: Mateusz Kolano z Rzeszowa obronił tytuł Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie Mateusz Kolano obronił tytuł Mistrza Polski; Mateusz Kolano
Ilustracja do artykułu Mateusz Kolano z Rzeszowa obronił tytuł Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie

Mateo, który reprezentuje rzeszowski klub Gracie Barra, kolejny rok z rzędu sięga po złoto. Udało nam się z nim porozmawiać. 

22 kwietnia w Warszawie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski ADCC. Mateusz Kolano reprezentujący rzeszowski klub Gracie Barra obronił Tytuł Mistrza Polski w kategorii królewskiej - open +100kg. Po sukcesie udzielił nam krótkiego wywiadu.


Mateusz, jak Ty to robisz, że i w tym roku poradziłeś sobie z tak dużymi i ciężkimi „chłopami” ? Jak wyglądały Twoje przygotowania do tegorocznych MP?

- Podczas ostatnich miesięcy ciężko trenowałem, robiłem po 10 jednostek treningowych w tydzień, zatem 10 treningów w ciągu 7 dni. Pomimo zawodów parterowych, skupiałem się również na treningach uderzanych - boks, kickboxing,  lecz bjj oraz zapasów nie odpuszczałem, o czym świadczy mój wynik.

Z tego, co się orientuję, zawodnicy byli dużo ciężsi od Ciebie? 

- Tak startowałem w kategorii open, tam niema ograniczeń wagowych, zawodnik może ważyć 105kg, jak ja, lub 120-130kg. Wiadome, im cięższy, tym ciężej ponieważ podczas zawodów dużą rolę odgrywa waga. Zawodnicy startują w możliwie najniższych kategoriach zbijając wagę, na przykład zawodnik, który  waży 105kg może startować w dwóch kategoriach - do -100kg lub +100kg. Łatwiej mu będzie zbić 5kg, dzięki czemu będzie miał przewagę siłową w kategorii niższej niż siłować się z zawodnikami cięższymi od siebie. Ja w tym roku odpuściłem ścinanie wagi (świeta itd.), więc musiałem się trochę pomęczyć, posiłować.

W klubie w którym trenujesz nie możesz narzekać na niedostatek ciężkich zawodników.

- Tak, to prawda.Ww rzeszowskim Gracie Barra mamy bardzo dużo zawodników +100kg, naprawdę jest z kim porobić tzw.siłę. Jest to jeden z niewielu klubów w Polce, gdzie jest tak dużo ciężkich chłopaków.
Klub Gracie Barra znajdujący się w FFL bardzo się rozwija, pod względem trenerskim (szkolenia MT w Tajlandii Daniel Płonka, Zapasy Rafał Kuryj, Techniki parterowe Adrian Błażejewski oraz czarny Pas bjj Wojtek). Dodatkowo, poza GBRz, w technikach bokserskich pomaga mi Dominik Broś. Chciałbym również podziękować mojemu koledze z uczelni doskonałemu masażyście, fizjoterapeucie, Mateuszowi Kątowi, za pomoc w masażach, tejpingu przed okresem startowym.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

- Robię parę dni odpoczynku, regeneracji i lecę dalej z treningami. Chciałbym jeszcze postartować, jestem w sile wieku, choć przygotowania do takich zawodów, nie ma co ukrywać, to są duże koszta diety, suplementacjii, opłaty trenerów. Może uda mi się nawiązać jakąś współpracę sponsorską, która pomoże mi w dalszych realizacjach swoich planów, czekam na propozycje.
Nie wiem dlaczego, ale już tak mam, że chce być lepszy od innych.

Zobacz też: Majowka 2017: Zobacz prognozę pogody dla Rzeszowa

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy