Karol Baran ma 26 milionów podatku do zapłacenia?! Tłumaczy, że padł ofiarą przestępstwa [OŚWIADCZENIE]

Zdjęcie z artykułu: Karol Baran ma 26 milionów podatku do zapłacenia?! Tłumaczy, że padł ofiarą przestępstwa [OŚWIADCZENIE] Żużlowiec tłumaczy, że padł ofiarą przestępstwa; Wikipedia/Katarzyna & Mateusz Biskup
Ilustracja do artykułu Karol Baran ma 26 milionów podatku do zapłacenia?! Tłumaczy, że padł ofiarą przestępstwa [OŚWIADCZENIE]

Były żużlowiec Stali Rzeszów podpisał kontrakt z Włókniarzem Częstochowa, który już został zerwany. Zawodnik wystosował oświadczenie.

Jakiś czas temu media obiegła sensacyjna wiadomość - Karol Baran ma 26 milionów podatku do zapłacenia - pisano.

Emocje podsycało oświadczenie klubu, który poinformował, że kontrakt z zawodnikiem został zerwany:

"W związku z pojawiającymi się pytaniami kibiców odnośnie absencji Karola Barana w ostatnich sparingach, pragniemy poinformować, iż na tę chwilę z przyczyn niezależnych od nas, zawodnik ten nie może reprezentować barw naszego klubu. Okoliczności, jakie pojawiły się w ostatnich dniach, na ten moment uniemożliwiają naszą dalszą współpracę. Przyczyną rozstania nie są rozliczenia finansowe pomiędzy klubem a zawodnikiem, czy też poziom sportowy zawodnika, który był jak najbardziej prawidłowy.

Jednocześnie informujemy, że nie jest naszą intencją dezinformowanie Państwa, a milczenie w tej sprawie wynika z ustaleń pomiędzy klubem a zawodnikiem."

Wreszcie sam zawodnik przerwał milczenie i wysłał oświadczenie do mediów, w którym pisze, że padł ofiarą przestępstwa:

"Faktem jest że w ostatnim czasie doręczono mi dokument z Urzędu Skarbowego z którego wynika obowiązek zapłaty należności pieniężnej w postaci podatku od towarów i usług wobec spółki z o. o., w której pełniłem funkcje kierownicze. Była to informacja, która mną wstrząsnęła. W związku z powyższym niezwłocznie zwróciłem się po profesjonalną pomoc w zakresie analizy otrzymanego dokumentu, oraz sytuacji w jakiej się znalazłem. Już pobieżna analiza dokumentów do których udało mi się dotrzeć (sprawa cały czas jest badana) bezsprzecznie wskazuje na to, że padłem ofiarą przestępstwa. W związku z powyższym niezwłocznie zawiadomiłem właściwe organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa na moją szkodę."

Żużlowiec w 2014 roku nabył udziały w spółce z o.o. handlującej paliwami:

"Pragnę bardzo stanowczo podkreślić, że nie mam nic wspólnego z jakimikolwiek zobowiązaniami natury publicznoprawnej co w najbliższym czasie mam zamiar udowodnić w sposób przewidziany przez przepisy prawa. Czuje się oszukany w związku z zaistniałą sytuacją, o powstaniu której do niedawna nie miałem żadnej wiedzy" - czytamy w oświadczeniu.

Żużlowiec apeluje też o takt i umiar przy formułowaniu opinii.

Pełną treść oświadczenia znajdziesz tutaj: http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/pge-ekstraliga,karol-baran-tlumaczy-sie-z-dlugow-padl-ofiara-przestepstwa,artykul,776882,1,984.html

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

29 kwietnia 2017, 18:55
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

29 kwietnia 2017, 18:31
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

29 kwietnia 2017, 17:50
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

29 kwietnia 2017, 17:11
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy