SANOK: Galeria Zdzisława Beksińskiego przeżywa prawdziwe wakacyjne oblężenie

Zdjęcie z artykułu: SANOK: Galeria Zdzisława Beksińskiego przeżywa prawdziwe wakacyjne oblężenie Galeria Beksińskiego;
Ilustracja do artykułu SANOK: Galeria Zdzisława Beksińskiego przeżywa prawdziwe wakacyjne oblężenie

Muzeum Historyczne w Sanoku przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko przez ekspozycję dzieł Zdzisława Beksińskiego, których część przekazał jeszcze za życia pod opiekę placówki. W sanockim muzeum goszczą nie tylko turyści z Polski.      

W sanockim Zamku możemy spotkać odwiedzających z Francji, Włoch, Anglii, Kanady i oczywiście Polski. Od początku wakacji Muzeum Historyczne odwiedziło 20 tysięcy turystów. To sukces także władz muzeum, które od lat promują największą kolekcję dzieł mistrza w Polsce. W Sanoku jest ponad 600 obrazów, około tysiąca zdjęć, a także filmy dokumentalne, grafiki czy rzeźby. Muzeum na Zamku w Sanoku oraz Galerię Zdzisława Beksińskiego można odwiedzać przez cały tydzień od 9 do 17, oprócz poniedziałku, wtedy ekspozycja jest otwarta od 8 do 12.

Zdjęcie z artykułu: SANOK: Galeria Zdzisława Beksińskiego przeżywa prawdziwe wakacyjne oblężenie Obraz bez tytułu, 1984, Zdzisław Beksiński; Zdzisław Beksiński
Ilustracja do artykułu SANOK: Galeria Zdzisława Beksińskiego przeżywa prawdziwe wakacyjne oblężenie

W Muzeum Historycznym w Sanoku można pooglądać nie tylko wielką kolekcję dzieł Zdzisława Beksińskiego, ale także wystawę sztuki cerkiewnej, sakralnej czy malarstwa portretowego.

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy