Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze Mężczyzna próbował uciekać; SE
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie pięć zarzutów. W piątek próbował ucieczki. 

Tą sprawą żyła cała Polska. Jolanta Ś. zaginęła w maju. Była w zaawansowanej ciąży, jednak rodzina nie wiedziała z kim. W sierpniu jej matka zaczęła otrzymywać SMS-y z telefonu kobiety. Jola miała w nich prosić, aby jej nie szukano, bo oddała dziecko do adopcji, i wyjechała za granicę, by uniknąć kary.

Przełom w sprawie nastąpił, gdy policja zatrzymała szwagra dziewczyny, który w listopadzie okradł swojego pracodawcę. Od razu po rabunku zniknął z domu i szykował się do wyjazdu z Polski. Nie udało mu się uciec, bo wpadł w policyjną zasadzkę. W trakcie przesłuchania pękł i wyjawił, gdzie ukryte jest ciało Jolanty. Zaprowadził policjantów do lasu koło Ropczyc i wskazał dół, w którym odnaleziono zwłoki. Utrzymywał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym, poza zabójstwem, kradzież mienia Jolanty Ś.:

- W toku postępowania Grzegorz G. został zbadany psychiatrycznie. Biegli nie stwierdzili, aby w chwili czynu podejrzany miał zniesioną lub ograniczoną poczytalność. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

W piątek uczestniczył w sprawie cywilnej w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Próbował uciekać. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Prawdopodobnie usłyszy jeszcze zarzut tzw. samouwolnienia. 

Zobacz też: Ustrzyki Dolne: Niedźwiedź zaatakował 53-latka. Mężczyzna trafił do szpitala

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy