Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze Mężczyzna próbował uciekać; SE
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie pięć zarzutów. W piątek próbował ucieczki. 

Tą sprawą żyła cała Polska. Jolanta Ś. zaginęła w maju. Była w zaawansowanej ciąży, jednak rodzina nie wiedziała z kim. W sierpniu jej matka zaczęła otrzymywać SMS-y z telefonu kobiety. Jola miała w nich prosić, aby jej nie szukano, bo oddała dziecko do adopcji, i wyjechała za granicę, by uniknąć kary.

Przełom w sprawie nastąpił, gdy policja zatrzymała szwagra dziewczyny, który w listopadzie okradł swojego pracodawcę. Od razu po rabunku zniknął z domu i szykował się do wyjazdu z Polski. Nie udało mu się uciec, bo wpadł w policyjną zasadzkę. W trakcie przesłuchania pękł i wyjawił, gdzie ukryte jest ciało Jolanty. Zaprowadził policjantów do lasu koło Ropczyc i wskazał dół, w którym odnaleziono zwłoki. Utrzymywał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym, poza zabójstwem, kradzież mienia Jolanty Ś.:

- W toku postępowania Grzegorz G. został zbadany psychiatrycznie. Biegli nie stwierdzili, aby w chwili czynu podejrzany miał zniesioną lub ograniczoną poczytalność. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

W piątek uczestniczył w sprawie cywilnej w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Próbował uciekać. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Prawdopodobnie usłyszy jeszcze zarzut tzw. samouwolnienia. 

Zobacz też: Ustrzyki Dolne: Niedźwiedź zaatakował 53-latka. Mężczyzna trafił do szpitala

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

42 min
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

1 godz. 39 min.
Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów Lany Del Rey. W popularnej aplikacji pojawił się filtr z nową piosenką gwiazdy!

1 godz. 52 min.
Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 to szybkie samochody, piękne kobiety i oczywiście znakomita muzyka! Jakie piosenki są w Szybkich i wściekłych 8? Szczegóły ścieżki dźwiękowej poznacie na ESKA.pl

2 godz. 43 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy