Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze Mężczyzna próbował uciekać; SE
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie pięć zarzutów. W piątek próbował ucieczki. 

Tą sprawą żyła cała Polska. Jolanta Ś. zaginęła w maju. Była w zaawansowanej ciąży, jednak rodzina nie wiedziała z kim. W sierpniu jej matka zaczęła otrzymywać SMS-y z telefonu kobiety. Jola miała w nich prosić, aby jej nie szukano, bo oddała dziecko do adopcji, i wyjechała za granicę, by uniknąć kary.

Przełom w sprawie nastąpił, gdy policja zatrzymała szwagra dziewczyny, który w listopadzie okradł swojego pracodawcę. Od razu po rabunku zniknął z domu i szykował się do wyjazdu z Polski. Nie udało mu się uciec, bo wpadł w policyjną zasadzkę. W trakcie przesłuchania pękł i wyjawił, gdzie ukryte jest ciało Jolanty. Zaprowadził policjantów do lasu koło Ropczyc i wskazał dół, w którym odnaleziono zwłoki. Utrzymywał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym, poza zabójstwem, kradzież mienia Jolanty Ś.:

- W toku postępowania Grzegorz G. został zbadany psychiatrycznie. Biegli nie stwierdzili, aby w chwili czynu podejrzany miał zniesioną lub ograniczoną poczytalność. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

W piątek uczestniczył w sprawie cywilnej w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Próbował uciekać. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Prawdopodobnie usłyszy jeszcze zarzut tzw. samouwolnienia. 

Zobacz też: Ustrzyki Dolne: Niedźwiedź zaatakował 53-latka. Mężczyzna trafił do szpitala

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy