Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Zdjęcie z artykułu: Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze Mężczyzna próbował uciekać; SE
Ilustracja do artykułu Rzeszów: Grzegorz G. podejrzany o zamordowanie ciężarnej próbował uciec z sądu. Padły strzały ostrzegawcze

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał łącznie pięć zarzutów. W piątek próbował ucieczki. 

Tą sprawą żyła cała Polska. Jolanta Ś. zaginęła w maju. Była w zaawansowanej ciąży, jednak rodzina nie wiedziała z kim. W sierpniu jej matka zaczęła otrzymywać SMS-y z telefonu kobiety. Jola miała w nich prosić, aby jej nie szukano, bo oddała dziecko do adopcji, i wyjechała za granicę, by uniknąć kary.

Przełom w sprawie nastąpił, gdy policja zatrzymała szwagra dziewczyny, który w listopadzie okradł swojego pracodawcę. Od razu po rabunku zniknął z domu i szykował się do wyjazdu z Polski. Nie udało mu się uciec, bo wpadł w policyjną zasadzkę. W trakcie przesłuchania pękł i wyjawił, gdzie ukryte jest ciało Jolanty. Zaprowadził policjantów do lasu koło Ropczyc i wskazał dół, w którym odnaleziono zwłoki. Utrzymywał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym, poza zabójstwem, kradzież mienia Jolanty Ś.:

- W toku postępowania Grzegorz G. został zbadany psychiatrycznie. Biegli nie stwierdzili, aby w chwili czynu podejrzany miał zniesioną lub ograniczoną poczytalność. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

W piątek uczestniczył w sprawie cywilnej w Sądzie Rejonowym w Ropczycach. Próbował uciekać. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Prawdopodobnie usłyszy jeszcze zarzut tzw. samouwolnienia. 

Zobacz też: Ustrzyki Dolne: Niedźwiedź zaatakował 53-latka. Mężczyzna trafił do szpitala

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

4 godz. 26 min.
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

6 godz. 0 min.
Ariana Grande w Polsce 2017: co zrobić z biletami na koncert?

Ariana Grande w Polsce 2017: co zrobić z biletami na koncert?

Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany lub przełożony koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

6 godz. 1 min.
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

6 godz. 2 min.

Pokaz driftu, targi, jazda gokardami. 27 i 28 maja w Jesionce. Zapraszamy!!Akcja partnerska

"Jak za dobrych czasów"! Poznaj pomysły na Dzień Dziecka. CH Nowy Świat zaprasza!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy