Rusza akcja „Sierpniowy weekend”. Będzie więcej policjantów na drogach

Zdjęcie z artykułu: Rusza akcja „Sierpniowy weekend”. Będzie więcej policjantów na drogach Rusza akcja „Sierpniowy weekend”. Będzie więcej policjantów na drogach; fot. KWP Rzeszów - podkarpacka.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Rusza akcja „Sierpniowy weekend”. Będzie więcej policjantów na drogach

W związku z przedłużonym do 15 sierpnia weekendem policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. Zapowiadają kontrole.

Jak wyjaśnia podkarpacka policja, akcja „Sierpniowy weekend” potrwa pięć dni - od 11 do 15 sierpnia. - Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji w tych dniach jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu - wyjaśnia policja.

To oznacza, że kierowcy powinni mieć się na baczności. Łamanie przepisów drogowych, m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, może być surowo karane przez funkcjonariuszy. 

Z kolei dla kierowców ciężarówek ważna jest jeszcze jedna wiadomość. We wtorek 15 sierpnia w godz. 8.00-22.00 obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów (i zespołów pojazdów) o masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy