Próbował zabić rzeszowiankę, wcześniej zamordował ciężarną narzeczoną. Jest akt oskarżenia

Zdjęcie z artykułu: Próbował zabić rzeszowiankę, wcześniej zamordował ciężarną narzeczoną. Jest akt oskarżenia Wcześniej zabił, teraz usiłował odebrać życie; Pixabay/Alex-V
Ilustracja do artykułu Próbował zabić rzeszowiankę, wcześniej zamordował ciężarną narzeczoną. Jest akt oskarżenia

Do zdarzenia doszło we wrześniu. Mężczyzna śledził kobietę. Zaatakował, gdy odprowadzała dziecko do szkoły. 

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi S. przedstawiając mu zarzut usiłowania zabójstwa 30-letniej rzeszowianki. 

Do zdarzenia doszło 19 września przy ulicy Kochanowskiego:

- Zarówno napastnik jak i pokrzywdzona znali się wcześniej, ale pokrzywdzona co najmniej od roku uważała tę znajomość za zakończoną. Sprawca  nie mogąc pogodzić się z takim stanem rzeczy, od pewnego czasu  nękał ją  telefonami i wiadomościami sms. Dodatkowo śledził ją i dzięki temu ustalił jej aktualne miejsce zamieszkania - wyjaśnia Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Mężczyzna zaatakował kobietę, gdy ta wraz z przyjaciółką odprowadzała dzieci do szkoły. Mężczyzna zadał jeden cios nożem w szyję i próbował zadać kolejny. Kobieta wyswobodziła się dzięki pomocy przyjaciółki, która zaalarmowała przechodniów. 

Marek S. w 2004 roku zabił swoją ciężarną narzeczoną. Teraz grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia. 

Zobacz też: Samolot z chasydami podróżującymi do Leżajska musiał awaryjnie lądować w Holandii [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

42 min
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

1 godz. 39 min.
Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów Lany Del Rey. W popularnej aplikacji pojawił się filtr z nową piosenką gwiazdy!

1 godz. 52 min.
Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 to szybkie samochody, piękne kobiety i oczywiście znakomita muzyka! Jakie piosenki są w Szybkich i wściekłych 8? Szczegóły ścieżki dźwiękowej poznacie na ESKA.pl

2 godz. 43 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy