Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów; Pixabay/Alexas_Fotos
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Do zdarzeń doszło w marcu w miejscowości Głuchów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Trzy miesiące aresztu dla Mirosława J, podejrzanego między innymi o podpalenie budynku mieszkalnego - tak zadecydował Sąd Rejonowy w Łańcucie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

Postępowanie dotyczy zdarzeń z marca tego roku w miejscowości Głuchów. 5 marca policjanci zostali wezwali do płonącego stogu siana:

- Akację gaśniczą prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Wysokość szkody ustalona została na kwotę 600 zł. W pobliżu miejsca pożaru przebywał Mirosław J. W toku podjętych czynności ustalono, że Mirosław J. wcześniej był widziany, jak biegł wzdłuż posesji, gdzie doszło do pożaru. Mirosław J. był wówczas pod wpływem alkoholu. Mirosław J., podejrzewając pokrzywdzonego o wezwanie Policji, zachowywał się agresywnie, kierując wobec niego groźby pozbawienia życia - informuje Ewa Romankiewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W nocy z 5 na 6 marca doszło z kolei do próby podpalenia budynku mieszkalnego:

- Z poczynionych ustaleń wynikało, że sprawca próbował podpalić drzwi wejściowe do budynku. Z relacji świadka wynikało, że zauważył on przed budynkiem mężczyznę, który rozpalał zapałką gazety, po czym przykładał te gazety pod drzwi budynku. Gdy świadek poświecił latarką w kierunku mężczyzny, uciekł on w zarośla. Sprawca został zidentyfikowany, okazał się nim Mirosław J. - wyjaśnia prokuratura.

Teraz trwa weryfikacja wyjaśnień podejrzanego dotyczących podpaleń innych obiektów na terenie powiatu łańcuckiego.

Zobacz też: O włos od tragedii na Rejtana w Rzeszowie: To wideo jeży włos na głowie [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy