Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów; Pixabay/Alexas_Fotos
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Do zdarzeń doszło w marcu w miejscowości Głuchów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Trzy miesiące aresztu dla Mirosława J, podejrzanego między innymi o podpalenie budynku mieszkalnego - tak zadecydował Sąd Rejonowy w Łańcucie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

Postępowanie dotyczy zdarzeń z marca tego roku w miejscowości Głuchów. 5 marca policjanci zostali wezwali do płonącego stogu siana:

- Akację gaśniczą prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Wysokość szkody ustalona została na kwotę 600 zł. W pobliżu miejsca pożaru przebywał Mirosław J. W toku podjętych czynności ustalono, że Mirosław J. wcześniej był widziany, jak biegł wzdłuż posesji, gdzie doszło do pożaru. Mirosław J. był wówczas pod wpływem alkoholu. Mirosław J., podejrzewając pokrzywdzonego o wezwanie Policji, zachowywał się agresywnie, kierując wobec niego groźby pozbawienia życia - informuje Ewa Romankiewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W nocy z 5 na 6 marca doszło z kolei do próby podpalenia budynku mieszkalnego:

- Z poczynionych ustaleń wynikało, że sprawca próbował podpalić drzwi wejściowe do budynku. Z relacji świadka wynikało, że zauważył on przed budynkiem mężczyznę, który rozpalał zapałką gazety, po czym przykładał te gazety pod drzwi budynku. Gdy świadek poświecił latarką w kierunku mężczyzny, uciekł on w zarośla. Sprawca został zidentyfikowany, okazał się nim Mirosław J. - wyjaśnia prokuratura.

Teraz trwa weryfikacja wyjaśnień podejrzanego dotyczących podpaleń innych obiektów na terenie powiatu łańcuckiego.

Zobacz też: O włos od tragedii na Rejtana w Rzeszowie: To wideo jeży włos na głowie [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy