Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów; Pixabay/Alexas_Fotos
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Podpalił siano, a potem chciał spalić dom. Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego Mirosława J.

Do zdarzeń doszło w marcu w miejscowości Głuchów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Trzy miesiące aresztu dla Mirosława J, podejrzanego między innymi o podpalenie budynku mieszkalnego - tak zadecydował Sąd Rejonowy w Łańcucie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

Postępowanie dotyczy zdarzeń z marca tego roku w miejscowości Głuchów. 5 marca policjanci zostali wezwali do płonącego stogu siana:

- Akację gaśniczą prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Wysokość szkody ustalona została na kwotę 600 zł. W pobliżu miejsca pożaru przebywał Mirosław J. W toku podjętych czynności ustalono, że Mirosław J. wcześniej był widziany, jak biegł wzdłuż posesji, gdzie doszło do pożaru. Mirosław J. był wówczas pod wpływem alkoholu. Mirosław J., podejrzewając pokrzywdzonego o wezwanie Policji, zachowywał się agresywnie, kierując wobec niego groźby pozbawienia życia - informuje Ewa Romankiewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W nocy z 5 na 6 marca doszło z kolei do próby podpalenia budynku mieszkalnego:

- Z poczynionych ustaleń wynikało, że sprawca próbował podpalić drzwi wejściowe do budynku. Z relacji świadka wynikało, że zauważył on przed budynkiem mężczyznę, który rozpalał zapałką gazety, po czym przykładał te gazety pod drzwi budynku. Gdy świadek poświecił latarką w kierunku mężczyzny, uciekł on w zarośla. Sprawca został zidentyfikowany, okazał się nim Mirosław J. - wyjaśnia prokuratura.

Teraz trwa weryfikacja wyjaśnień podejrzanego dotyczących podpaleń innych obiektów na terenie powiatu łańcuckiego.

Zobacz też: O włos od tragedii na Rejtana w Rzeszowie: To wideo jeży włos na głowie [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

29 kwietnia 2017, 18:55
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

29 kwietnia 2017, 18:31
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

29 kwietnia 2017, 17:50
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

29 kwietnia 2017, 17:11

Enej, Michał Szpak, Piersi, Shazza, Ann. Pham... Na Dniach Stalowej Woli nie zabraknie gwiazd i atrakcji!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy