Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej Do zdarzenia doszło w niedzielę; Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną. Wszystko było dokładnie zorganizowane. 

W niedzielę wielkanocną strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter. W środku znajdowało się trzech mężczyzn. Dwóch, 38 i 23-latek, nie miało przy sobie dokumentów.

Okazało się, że mężczyźni nielegalnie dostali się na teren naszego kraju:

-  Okazało się, że parę godzin wcześniej w Bieszczadach, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Natomiast kierowca samochodu – 29 letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej to brat jednego z imigrantów – miał go z sobą zabrać do Niemiec. Drugi z zatrzymanych Turków powiedział, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. 

Wszystko było dobrze zaplanowane. Na terenie Ukrainy mężczoźni zapłacili 3 tysiące euro za podwiezienie w okolice granicy, w Polsce czekał zaś obywatel Niemiec. 

Turcy trafili do ośrodka dla uchodźców, gdzie czekają na dalsze decyzje, Niemiec z kolei usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. 

Zobacz też: W pidżamach przejechali na rolkach ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy