Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej Do zdarzenia doszło w niedzielę; Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną. Wszystko było dokładnie zorganizowane. 

W niedzielę wielkanocną strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter. W środku znajdowało się trzech mężczyzn. Dwóch, 38 i 23-latek, nie miało przy sobie dokumentów.

Okazało się, że mężczyźni nielegalnie dostali się na teren naszego kraju:

-  Okazało się, że parę godzin wcześniej w Bieszczadach, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Natomiast kierowca samochodu – 29 letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej to brat jednego z imigrantów – miał go z sobą zabrać do Niemiec. Drugi z zatrzymanych Turków powiedział, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. 

Wszystko było dobrze zaplanowane. Na terenie Ukrainy mężczoźni zapłacili 3 tysiące euro za podwiezienie w okolice granicy, w Polsce czekał zaś obywatel Niemiec. 

Turcy trafili do ośrodka dla uchodźców, gdzie czekają na dalsze decyzje, Niemiec z kolei usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. 

Zobacz też: W pidżamach przejechali na rolkach ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 w Polsce: kto wystąpi? Zagrają u nas największe gwiazdy!

Koncerty 2017 - pełna lista na ESKA.pl. Kto wystąpi w Polsce w 2017 roku? Już teraz sprawdźcie spis najważniejszych koncertów w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia w jednym miejscu! Wśród muzycznych gwiazd, które przyjadą do Polski, znajdują się m.in. Ariana Grande, Coldplay, Alan Walker czy The Weeknd!

29 kwietnia 2017, 18:55
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

29 kwietnia 2017, 18:31
Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj 2017?

Prognozy pogody na maj 2017 ciekawią każdego. Ile stopni na termometrach? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły pogodowe przybliżamy Wam na ESKA.pl!

29 kwietnia 2017, 17:50
Kim jest Mandee? #EMA2017

Kim jest Mandee? #EMA2017

Mandee to jeden z nominowanych do prestiżowej nagrody ESKA Music Awards 2017. Kim jest? Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o kandydacie do EMA2017.

29 kwietnia 2017, 17:11

Enej, Michał Szpak, Piersi, Shazza, Ann. Pham... Na Dniach Stalowej Woli nie zabraknie gwiazd i atrakcji!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy