Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej Do zdarzenia doszło w niedzielę; Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną. Wszystko było dokładnie zorganizowane. 

W niedzielę wielkanocną strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter. W środku znajdowało się trzech mężczyzn. Dwóch, 38 i 23-latek, nie miało przy sobie dokumentów.

Okazało się, że mężczyźni nielegalnie dostali się na teren naszego kraju:

-  Okazało się, że parę godzin wcześniej w Bieszczadach, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Natomiast kierowca samochodu – 29 letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej to brat jednego z imigrantów – miał go z sobą zabrać do Niemiec. Drugi z zatrzymanych Turków powiedział, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. 

Wszystko było dobrze zaplanowane. Na terenie Ukrainy mężczoźni zapłacili 3 tysiące euro za podwiezienie w okolice granicy, w Polsce czekał zaś obywatel Niemiec. 

Turcy trafili do ośrodka dla uchodźców, gdzie czekają na dalsze decyzje, Niemiec z kolei usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. 

Zobacz też: W pidżamach przejechali na rolkach ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy