Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Zdjęcie z artykułu: Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej Do zdarzenia doszło w niedzielę; Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Ilustracja do artykułu Podkarpacie: Dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło granicę. Pomagał im Niemiec narodowości kurdyjskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną. Wszystko było dokładnie zorganizowane. 

W niedzielę wielkanocną strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter. W środku znajdowało się trzech mężczyzn. Dwóch, 38 i 23-latek, nie miało przy sobie dokumentów.

Okazało się, że mężczyźni nielegalnie dostali się na teren naszego kraju:

-  Okazało się, że parę godzin wcześniej w Bieszczadach, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Natomiast kierowca samochodu – 29 letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej to brat jednego z imigrantów – miał go z sobą zabrać do Niemiec. Drugi z zatrzymanych Turków powiedział, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. 

Wszystko było dobrze zaplanowane. Na terenie Ukrainy mężczoźni zapłacili 3 tysiące euro za podwiezienie w okolice granicy, w Polsce czekał zaś obywatel Niemiec. 

Turcy trafili do ośrodka dla uchodźców, gdzie czekają na dalsze decyzje, Niemiec z kolei usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. 

Zobacz też: W pidżamach przejechali na rolkach ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kot w butach - konkurs w Radiu ESKA z Olą Kot i New Balance

Kot w butach - konkurs w Radiu ESKA z Olą Kot i New Balance

Wygraj buty New Balaodgance w konkursie z Olą Kot w Radiu ESKA. Dowiedz się jak to zrobić. Słuchaj Radia ESKA, rozwiąż zagadkę Oli Kot i zgarnij buty New Balance.

1 godz. 35 min.
SMS Wichura - jaki numer sms pomocy Caritas dla poszkodowanych?

SMS Wichura - jaki numer sms pomocy Caritas dla poszkodowanych?

Jaki jest numer pomocy dla ofiar wichury jaki ogłosiły Caritas Polska i TVP? Jeżeli byliście widzami koncertu charytatywnego Gwiazdy Letniego Nieba 19.08.2017 na pewno znacie już ten numer, ale jeżeli chcecie wiedzieć, pod jaki numer wysłać sms, żeby pomóc ofiarom wichury w Polsce - sprawdźcie szczegóły poniżej.

20 sierpnia 2017, 21:03
Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017: kabarety online. Gdzie oglądać?

Sopot Festival 2017 - kabarety trzeciego, ostatniego dnia imprezy nie będą pokazywane przez TVN. Gdzie więc oglądać kabarety Top of the top 20.08 online i w TV?

20 sierpnia 2017, 19:25
Uniwersjada 2017: transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Uniwersjada 2017: transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Uniwersjada letnia 2017 odbędzie się w dniach 19-30 sierpnia w stolicy Tajwanu Tajpej. Gdzie oglądać w TV i ONLINE polskich reprezentantów? Będzie transmisja z tego wydarzenia? Sprawdzamy na ESKA.pl.

20 sierpnia 2017, 19:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy