Perseidy 2017: Gdzie oglądać w Rzeszowie noc spadających gwiazd?

Zdjęcie z artykułu: Perseidy 2017: Gdzie oglądać w Rzeszowie noc spadających gwiazd? Perseidy 2017: Gdzie oglądać w Rzeszowie noc spadających gwiazd 2016?; fot. Free-Photos, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Perseidy 2017: Gdzie oglądać w Rzeszowie noc spadających gwiazd?

Za niecały miesiąc czeka nas prawdziwy spektakl spadających gwiazd. W połowie sierpnia będzie można na niebie oglądać Perseidy.

Gdzie oglądać Perseidy w Rzeszowie?

W połowie sierpnia będziecie mieli okazję pomyśleć nawet kilkaset życzeń na widok spadających gwiazd. Przed nami wyjątkowa noc perseidów 2017. Czyli po prostu fragmentów komety Swift-Tuttle, spalanych w atmosferze ziemi, bowiem raz w roku nasza planeta przecina jej orbitę.

Jeśli pogoda dopisze, a długoterminowe prognozy zapowiadają bezchmurne niebo, to noc spadających gwiazd w tym roku będzie naprawdę wyjątkowa. Na niebie będzie można zobaczyć nawet sto spadających gwiazd na godzinę. Najlepiej widoczne będą wczesnym wieczorem, około godz. godz. 21 na północno-wschodnim horyzoncie. 

Perseidy 2017 najlepiej podziwiać w miejscach, gdzie jest jak najmniej sztucznego światła, czyli po prostu tam, gdzie jest ciemno, bo w tym roku nie będzie nam przeszkadzać naturalne światło księżyca.

Najlepiej wyjechać poza Rzeszów. Dobrymi punktami obserwacyjnymi będą na przykład wzniesienia w rejonie Tyczyna i Kielnarowej, Magdalenka, "Wzgórze Miłości" w Matysówce. Jeśli zostajemy w mieście, warto oddalić się nieco od zabudować i oświetlenia ulicznego. 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy