Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów

Zdjęcie z artykułu: Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów Będą wieżowce na Zalesiu; Pixabay/bogitw
Ilustracja do artykułu Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów

Rzeszów jak Ateny? To nie jest wykluczone. Co na to mieszkańcy zielonej okolicy w mieście?

Jeszcze kilka lat temu pola orne, a teraz nowoczesne budynki na wzgórzach rodem z Aten? Niewykluczone, że ulica Spacerowa na Zalesiu przejdzie niebawem ogromną metamorfozę. Miał być park, miało być zoo, a będą wieżowce?

- Był u mnie człowiek, który spełni jedno z moich marzeń. Byłem już wtedy prezydentem Rzeszowa, ale było to sporo lat temu. Byłem wtedy w Atenach, mieście otoczonym wzgórzami, na których są wysokie budynki. Wtedy marzyłem, by tak samo było w Rzeszowie, aby było je dobrze widać. I teraz przyszedł do mnie jeden z deweloperów i powiedział, że chce budować wysokie budynki mieszkalne, nawet na 18 pięter na wzgórzach na końcu Zalesia, w rejonie ulicy Spacerowej. Przyniósł już projekt tych budynków - padło kilka dni temu z ust Tadeusza Ferenca. 

O szczegóły pytamy Macieja Chłodnickiego, rzecznika miasta:

- Rzeczywiście, takie spotkanie miało miejsce. Na chwilę obecną więcej szczegółów nie jest znanych. 

Sęk w tym, że Spacerowa to teraz wąska dróżka wyasfaltowana jedynie od strony ulicy Robotniczej, od Zelwerowicza pokrywa koleinami i błotem. Mieszkańcy już teraz mają duży problem z komunikacją:

Zobacz: Spacerowa w Rzeszowie - wąską polną dróżką do dużych deweloperskich osiedli. I tak zostanie? [ZDJĘCIA]

Jak zapatrują się na plany ewentualnej inwestycji?

- Trudno mi to sobie wyobrazić. W Atenach wzgórza są skaliste, u nas to glina. Jak sprawić, by tak wysoki budynek na wzgórzu był solidny? Jakie fundamenty zastosować? - mówi jeden z mieszkańców. 

Są też tacy, którzy woleliby tu widzieć tereny rekreacyjne:

- Już teraz na Spacerowej jest ciasno, dwóch deweloperów już wywiesiło billboardy informujące o kolejnych inwestycjach - będą kolejne szeregówki i bloki. My wszyscy się tu nie pomieścimy. Miał być piękny park, a będzie beton? - słyszymy.

Są wreszcie i głosy przychylne:

- No i dobrze. Wreszcie pojawi się normalna droga i oświetlenie. 

Czy plany będą zrealizowane? Czas pokaże. 

Zobacz też: Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie już w czerwcu [PROGRAM]

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy