Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów

Zdjęcie z artykułu: Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów Będą wieżowce na Zalesiu; Pixabay/bogitw
Ilustracja do artykułu Na Spacerowej w Rzeszowie będą wieżowce wysokie na 18 pięter? To marzenie prezydenta i pomysł jednego z deweloperów

Rzeszów jak Ateny? To nie jest wykluczone. Co na to mieszkańcy zielonej okolicy w mieście?

Jeszcze kilka lat temu pola orne, a teraz nowoczesne budynki na wzgórzach rodem z Aten? Niewykluczone, że ulica Spacerowa na Zalesiu przejdzie niebawem ogromną metamorfozę. Miał być park, miało być zoo, a będą wieżowce?

- Był u mnie człowiek, który spełni jedno z moich marzeń. Byłem już wtedy prezydentem Rzeszowa, ale było to sporo lat temu. Byłem wtedy w Atenach, mieście otoczonym wzgórzami, na których są wysokie budynki. Wtedy marzyłem, by tak samo było w Rzeszowie, aby było je dobrze widać. I teraz przyszedł do mnie jeden z deweloperów i powiedział, że chce budować wysokie budynki mieszkalne, nawet na 18 pięter na wzgórzach na końcu Zalesia, w rejonie ulicy Spacerowej. Przyniósł już projekt tych budynków - padło kilka dni temu z ust Tadeusza Ferenca. 

O szczegóły pytamy Macieja Chłodnickiego, rzecznika miasta:

- Rzeczywiście, takie spotkanie miało miejsce. Na chwilę obecną więcej szczegółów nie jest znanych. 

Sęk w tym, że Spacerowa to teraz wąska dróżka wyasfaltowana jedynie od strony ulicy Robotniczej, od Zelwerowicza pokrywa koleinami i błotem. Mieszkańcy już teraz mają duży problem z komunikacją:

Zobacz: Spacerowa w Rzeszowie - wąską polną dróżką do dużych deweloperskich osiedli. I tak zostanie? [ZDJĘCIA]

Jak zapatrują się na plany ewentualnej inwestycji?

- Trudno mi to sobie wyobrazić. W Atenach wzgórza są skaliste, u nas to glina. Jak sprawić, by tak wysoki budynek na wzgórzu był solidny? Jakie fundamenty zastosować? - mówi jeden z mieszkańców. 

Są też tacy, którzy woleliby tu widzieć tereny rekreacyjne:

- Już teraz na Spacerowej jest ciasno, dwóch deweloperów już wywiesiło billboardy informujące o kolejnych inwestycjach - będą kolejne szeregówki i bloki. My wszyscy się tu nie pomieścimy. Miał być piękny park, a będzie beton? - słyszymy.

Są wreszcie i głosy przychylne:

- No i dobrze. Wreszcie pojawi się normalna droga i oświetlenie. 

Czy plany będą zrealizowane? Czas pokaże. 

Zobacz też: Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie już w czerwcu [PROGRAM]

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy