Tagi:

Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Miejsce jest bardzo niebezpieczne; Pixabay/Unsplash
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Przejście jest bardzo niebezpieczne. W październiku doszło do potrącenia kobiety przez drezynę. Nie ma chętnych do wykonania bezpiecznej kładki.   

Mieszkańcy osiedla Architektów, w tym liczne grono studentów, skracają sobie drogę na ulicę Podkarpacką przechodząc przez torowisko. w październiku drezyna potrąciła tam kobietę. Choć ryzyko jest ogromne, chętnych do złamania prawa nie brakuje. Kto i jak powinien rozwiązać ten problem?

Zobacz: Niecodzienny wypadek w Rzeszowie: Drezyna potrąciła kobietę

Wędrówka przez torowisko skraca czas dotarcia na przykład na przystanek MPK o 10-15 minut. Nic dziwnego zatem, że, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy wszystkim zależy na czasie, notorycznie dochodzi do łamania przepisów. Kolej zdecydowała się ustawić tabliczkę z zakazem, Straż Ochrony Kolei zaś każe mandatami. Takie działania są jednak nieskuteczne. Sprytni studenci informują się nawet na grupach na Facebooku, czy w danej godzinie ktoś pilnuje przejścia. 

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Studenci przechodzą przez torowisko; Studenty - Osiedle Architektów/ Facebook
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Idealnym byłoby wybudowanie na przykład bezpiecznej kładki dla pieszych w tym miejscu. Ratusz jednak nie chce tego zrobić. Powód?

- To są tereny kolei, więc jak mielibyśmy wejść na ich teren. To niedorzeczne - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca. 

Polskie Linie Kolejowe kładki też nie wykonają. Dodają, że o bezpieczeństwo dba SOK, a 300 metrów dalej znajduje się bezpieczne przejście przez tory:

- Przechodzenie na dziko jest niebezpieczne, o czym także świadczy przypadek z końca października, gdzie w miejscu, które Pani wskazała osoba weszła na tory wprost pod nadjeżdżającą drezynę techniczną. Korzystanie z takich miejsc jest także nielegalne. Okolice ulicy Architektów w Rzeszowie są pod stałym monitoringiem Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa w tym miejscu i reagują na każdy przypadek łamania przepisów. Pouczają pieszych, a w najcięższych przypadkach wypisują mandaty. Należy zwrócić uwagę, że bezpieczne przejście przez tory w tym miejscu jest oddalone o około 300 metrów - wyjaśnia nam Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i dodaje, że jeśli miasto zechce wykonać jakąś inwestycję, kolej udostępni teren:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

31 min
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

1 godz. 28 min.
Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat: filtr z piosenką Lany Del Rey

Snapchat przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów Lany Del Rey. W popularnej aplikacji pojawił się filtr z nową piosenką gwiazdy!

1 godz. 41 min.
Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 - muzyka. Piosenki z filmu na jednej płycie!

Szybcy i wściekli 8 to szybkie samochody, piękne kobiety i oczywiście znakomita muzyka! Jakie piosenki są w Szybkich i wściekłych 8? Szczegóły ścieżki dźwiękowej poznacie na ESKA.pl

2 godz. 32 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy