Tagi:

Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Miejsce jest bardzo niebezpieczne; Pixabay/Unsplash
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Przejście jest bardzo niebezpieczne. W październiku doszło do potrącenia kobiety przez drezynę. Nie ma chętnych do wykonania bezpiecznej kładki.   

Mieszkańcy osiedla Architektów, w tym liczne grono studentów, skracają sobie drogę na ulicę Podkarpacką przechodząc przez torowisko. w październiku drezyna potrąciła tam kobietę. Choć ryzyko jest ogromne, chętnych do złamania prawa nie brakuje. Kto i jak powinien rozwiązać ten problem?

Zobacz: Niecodzienny wypadek w Rzeszowie: Drezyna potrąciła kobietę

Wędrówka przez torowisko skraca czas dotarcia na przykład na przystanek MPK o 10-15 minut. Nic dziwnego zatem, że, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy wszystkim zależy na czasie, notorycznie dochodzi do łamania przepisów. Kolej zdecydowała się ustawić tabliczkę z zakazem, Straż Ochrony Kolei zaś każe mandatami. Takie działania są jednak nieskuteczne. Sprytni studenci informują się nawet na grupach na Facebooku, czy w danej godzinie ktoś pilnuje przejścia. 

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Studenci przechodzą przez torowisko; Studenty - Osiedle Architektów/ Facebook
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Idealnym byłoby wybudowanie na przykład bezpiecznej kładki dla pieszych w tym miejscu. Ratusz jednak nie chce tego zrobić. Powód?

- To są tereny kolei, więc jak mielibyśmy wejść na ich teren. To niedorzeczne - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca. 

Polskie Linie Kolejowe kładki też nie wykonają. Dodają, że o bezpieczeństwo dba SOK, a 300 metrów dalej znajduje się bezpieczne przejście przez tory:

- Przechodzenie na dziko jest niebezpieczne, o czym także świadczy przypadek z końca października, gdzie w miejscu, które Pani wskazała osoba weszła na tory wprost pod nadjeżdżającą drezynę techniczną. Korzystanie z takich miejsc jest także nielegalne. Okolice ulicy Architektów w Rzeszowie są pod stałym monitoringiem Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa w tym miejscu i reagują na każdy przypadek łamania przepisów. Pouczają pieszych, a w najcięższych przypadkach wypisują mandaty. Należy zwrócić uwagę, że bezpieczne przejście przez tory w tym miejscu jest oddalone o około 300 metrów - wyjaśnia nam Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i dodaje, że jeśli miasto zechce wykonać jakąś inwestycję, kolej udostępni teren:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci wokalisty Tarzan Boy?

Krzysztof Rutkowski nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci wokalisty Tarzan Boy?

Nie żyje Krzysztof Rutkowski, wokalista zespołu Tarzan Boy. Wokalista disco polo miał 56 lat.

2 godz. 16 min.
Mecz Ajax - Legia WYNIK i SKRÓTY meczu 23.02.17

Mecz Ajax - Legia WYNIK i SKRÓTY meczu 23.02.17

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 23 lutego 2017 to rewanżowe starcie pomiędzy tymi drużynami w 1/16 Ligi Europy. Jak zakończył się mecz? Jak wyglądały bramkowe sytuacje? Wynik meczu i skróty podrzucamy Wam na ESKA.pl

2 godz. 42 min.
Zedd i Alessia Cara prezentują Stay [LYRIC VIDEO]

Zedd i Alessia Cara prezentują Stay [LYRIC VIDEO]

Zedd i Alessia Cara prezentują wideo z tekstem do Stay. Nowy wspólny utwór niemieckiego producenta i amerykańskiej piosenkarki będzie największą konkurencją dla hitu The Chainsmokers i Coldplay?

6 godz. 58 min.
Pogoda marzec 2017: więcej zimy czy wiosny?

Pogoda marzec 2017: więcej zimy czy wiosny?

Prognoza pogody na cały marzec 2017 już na ESKA.pl. Miesięczna pogoda na marzec 2017 przewiduje bardziej zimową, czy raczej już wiosenną aurę? Sprawdźcie już teraz!

7 godz. 27 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy