Tagi:

Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Miejsce jest bardzo niebezpieczne; Pixabay/Unsplash
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Przejście jest bardzo niebezpieczne. W październiku doszło do potrącenia kobiety przez drezynę. Nie ma chętnych do wykonania bezpiecznej kładki.   

Mieszkańcy osiedla Architektów, w tym liczne grono studentów, skracają sobie drogę na ulicę Podkarpacką przechodząc przez torowisko. w październiku drezyna potrąciła tam kobietę. Choć ryzyko jest ogromne, chętnych do złamania prawa nie brakuje. Kto i jak powinien rozwiązać ten problem?

Zobacz: Niecodzienny wypadek w Rzeszowie: Drezyna potrąciła kobietę

Wędrówka przez torowisko skraca czas dotarcia na przykład na przystanek MPK o 10-15 minut. Nic dziwnego zatem, że, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy wszystkim zależy na czasie, notorycznie dochodzi do łamania przepisów. Kolej zdecydowała się ustawić tabliczkę z zakazem, Straż Ochrony Kolei zaś każe mandatami. Takie działania są jednak nieskuteczne. Sprytni studenci informują się nawet na grupach na Facebooku, czy w danej godzinie ktoś pilnuje przejścia. 

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Studenci przechodzą przez torowisko; Studenty - Osiedle Architektów/ Facebook
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Idealnym byłoby wybudowanie na przykład bezpiecznej kładki dla pieszych w tym miejscu. Ratusz jednak nie chce tego zrobić. Powód?

- To są tereny kolei, więc jak mielibyśmy wejść na ich teren. To niedorzeczne - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca. 

Polskie Linie Kolejowe kładki też nie wykonają. Dodają, że o bezpieczeństwo dba SOK, a 300 metrów dalej znajduje się bezpieczne przejście przez tory:

- Przechodzenie na dziko jest niebezpieczne, o czym także świadczy przypadek z końca października, gdzie w miejscu, które Pani wskazała osoba weszła na tory wprost pod nadjeżdżającą drezynę techniczną. Korzystanie z takich miejsc jest także nielegalne. Okolice ulicy Architektów w Rzeszowie są pod stałym monitoringiem Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa w tym miejscu i reagują na każdy przypadek łamania przepisów. Pouczają pieszych, a w najcięższych przypadkach wypisują mandaty. Należy zwrócić uwagę, że bezpieczne przejście przez tory w tym miejscu jest oddalone o około 300 metrów - wyjaśnia nam Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i dodaje, że jeśli miasto zechce wykonać jakąś inwestycję, kolej udostępni teren:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Skrillex z nową piosenką wraca do bycia emo!

Skrillex z nową piosenką wraca do bycia emo!

Nowa piosenka Skrillexa to powrót do rockowych korzeni! Sławny producent prezentuje pierwszy od 10 lat wspólny utwór z zespołem From First To Last. Utwór Make War do posłuchania już teraz - na ESKA.pl.

20 min
Eurowizja 2017: oni wezmą udział w polskich preselekcjach [LISTA]

Eurowizja 2017: oni wezmą udział w polskich preselekcjach [LISTA]

Finał polskich preselekcji do Eurowizji 2017 już 11 lutego. Zobaczcie listę 21 kandydatów, którzy dotychczas wyrazili chęć udziału w krajowych eliminacjach.

55 min
Mecz Polska - Rosja. Gdzie oglądać MŚ 2017 online i w TV?

Mecz Polska - Rosja. Gdzie oglądać MŚ 2017 online i w TV?

Mecz Polska - Rosja zostanie rozegrany już w poniedziałek 16 stycznia. Gdzie oglądać MŚ 2017 online i w TV? Podpowiadamy na ESKA.pl

1 godz. 9 min.
YouTube: Justin Bieber od 10 lat w serwisie

YouTube: Justin Bieber od 10 lat w serwisie

Minęło 10 lat od kiedy Justin Bieber trafił na YouTube. Fani wokalisty na całym świecie świętują okrągłą rocznicę, a my przypominamy najciekawsze nagrania z kanału kidrauhl.

1 godz. 22 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy