Tagi:

Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Miejsce jest bardzo niebezpieczne; Pixabay/Unsplash
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Przejście jest bardzo niebezpieczne. W październiku doszło do potrącenia kobiety przez drezynę. Nie ma chętnych do wykonania bezpiecznej kładki.   

Mieszkańcy osiedla Architektów, w tym liczne grono studentów, skracają sobie drogę na ulicę Podkarpacką przechodząc przez torowisko. w październiku drezyna potrąciła tam kobietę. Choć ryzyko jest ogromne, chętnych do złamania prawa nie brakuje. Kto i jak powinien rozwiązać ten problem?

Zobacz: Niecodzienny wypadek w Rzeszowie: Drezyna potrąciła kobietę

Wędrówka przez torowisko skraca czas dotarcia na przykład na przystanek MPK o 10-15 minut. Nic dziwnego zatem, że, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy wszystkim zależy na czasie, notorycznie dochodzi do łamania przepisów. Kolej zdecydowała się ustawić tabliczkę z zakazem, Straż Ochrony Kolei zaś każe mandatami. Takie działania są jednak nieskuteczne. Sprytni studenci informują się nawet na grupach na Facebooku, czy w danej godzinie ktoś pilnuje przejścia. 

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Studenci przechodzą przez torowisko; Studenty - Osiedle Architektów/ Facebook
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Idealnym byłoby wybudowanie na przykład bezpiecznej kładki dla pieszych w tym miejscu. Ratusz jednak nie chce tego zrobić. Powód?

- To są tereny kolei, więc jak mielibyśmy wejść na ich teren. To niedorzeczne - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca. 

Polskie Linie Kolejowe kładki też nie wykonają. Dodają, że o bezpieczeństwo dba SOK, a 300 metrów dalej znajduje się bezpieczne przejście przez tory:

- Przechodzenie na dziko jest niebezpieczne, o czym także świadczy przypadek z końca października, gdzie w miejscu, które Pani wskazała osoba weszła na tory wprost pod nadjeżdżającą drezynę techniczną. Korzystanie z takich miejsc jest także nielegalne. Okolice ulicy Architektów w Rzeszowie są pod stałym monitoringiem Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa w tym miejscu i reagują na każdy przypadek łamania przepisów. Pouczają pieszych, a w najcięższych przypadkach wypisują mandaty. Należy zwrócić uwagę, że bezpieczne przejście przez tory w tym miejscu jest oddalone o około 300 metrów - wyjaśnia nam Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i dodaje, że jeśli miasto zechce wykonać jakąś inwestycję, kolej udostępni teren:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część z serii książek o Harrym Potterze ma już 20 lat! Z okazji okrągłej rocznicy Kamienia Filozoficznego mamy dla was 20 magicznych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia.

26 czerwca 2017, 20:25
Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

'Najcieplejsze państwa w Europie' i 'Coś miejscowego' - to zadania, z którymi musieli się zmierzyć w finale uczestnicy jednego z odcinków Familiady. 

26 czerwca 2017, 16:58
Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej zimą wróci do Polski na trzy klubowe koncerty. Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety na to wydarzenie.

26 czerwca 2017, 15:57
 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

26 czerwca 2017, 15:39

Już 2 lipca "WZNIEŚ SERCE NAD ZŁO"!!!! Zapraszamy!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy