Tagi:

Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Miejsce jest bardzo niebezpieczne; Pixabay/Unsplash
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Przejście jest bardzo niebezpieczne. W październiku doszło do potrącenia kobiety przez drezynę. Nie ma chętnych do wykonania bezpiecznej kładki.   

Mieszkańcy osiedla Architektów, w tym liczne grono studentów, skracają sobie drogę na ulicę Podkarpacką przechodząc przez torowisko. w październiku drezyna potrąciła tam kobietę. Choć ryzyko jest ogromne, chętnych do złamania prawa nie brakuje. Kto i jak powinien rozwiązać ten problem?

Zobacz: Niecodzienny wypadek w Rzeszowie: Drezyna potrąciła kobietę

Wędrówka przez torowisko skraca czas dotarcia na przykład na przystanek MPK o 10-15 minut. Nic dziwnego zatem, że, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy wszystkim zależy na czasie, notorycznie dochodzi do łamania przepisów. Kolej zdecydowała się ustawić tabliczkę z zakazem, Straż Ochrony Kolei zaś każe mandatami. Takie działania są jednak nieskuteczne. Sprytni studenci informują się nawet na grupach na Facebooku, czy w danej godzinie ktoś pilnuje przejścia. 

Zdjęcie z artykułu: Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO] Studenci przechodzą przez torowisko; Studenty - Osiedle Architektów/ Facebook
Ilustracja do artykułu Architektów w Rzeszowie: Przechodzą przez tory w niedozwolonym miejscu. Kto rozwiąże problem? [AUDIO]

Idealnym byłoby wybudowanie na przykład bezpiecznej kładki dla pieszych w tym miejscu. Ratusz jednak nie chce tego zrobić. Powód?

- To są tereny kolei, więc jak mielibyśmy wejść na ich teren. To niedorzeczne - mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca. 

Polskie Linie Kolejowe kładki też nie wykonają. Dodają, że o bezpieczeństwo dba SOK, a 300 metrów dalej znajduje się bezpieczne przejście przez tory:

- Przechodzenie na dziko jest niebezpieczne, o czym także świadczy przypadek z końca października, gdzie w miejscu, które Pani wskazała osoba weszła na tory wprost pod nadjeżdżającą drezynę techniczną. Korzystanie z takich miejsc jest także nielegalne. Okolice ulicy Architektów w Rzeszowie są pod stałym monitoringiem Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa w tym miejscu i reagują na każdy przypadek łamania przepisów. Pouczają pieszych, a w najcięższych przypadkach wypisują mandaty. Należy zwrócić uwagę, że bezpieczne przejście przez tory w tym miejscu jest oddalone o około 300 metrów - wyjaśnia nam Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i dodaje, że jeśli miasto zechce wykonać jakąś inwestycję, kolej udostępni teren:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice nadal szukają dzieci po zamachu w Manchesterze. Najmłodsze ma 8 lat

Rodzice szaleńczo poszukują swoich dzieci, które nadal nie wróciły z koncertu Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby.

4 godz. 14 min.
Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Piotr Gąsowski o Wodeckim: 'Jestem jedną z sierot po Tobie…'

Zbigniew Wodecki nie żyje - ta smutna informacja trafiła do polskich mediów w poniedziałek, 22 maja. Artystę bardzo przejmującym wpisem pożegnał Piotr Gąsowski. Zobaczcie, co napisał...

5 godz. 48 min.
Ariana Grande w Polsce 2017: co zrobić z biletami na koncert?

Ariana Grande w Polsce 2017: co zrobić z biletami na koncert?

Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany lub przełożony koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 49 min.
Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: goście to...

Kuba Wojewódzki 23.05: kto będzie gościem w ostatnim odcinku tego sezonu? Tego dowiemy się dopiero we wtorkowy wieczór.

5 godz. 50 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy